Międzynarodowy przewóz żywych zwierząt

Organizowanie transportu ładunków wymaga wielu przygotowań oraz działań, które zmierzają do jak najszybszego dostarczenia towaru. Oprócz czasu realizacji przesyłki, istotne jest również odpowiednie dobranie rodzaju transportu, aby towar nie uległ uszkodzeniu lub zniszczeniu. Rozważne planowanie transportu jest szczególnie ważne przy przewozach towarów nietypowych, do których z pewnością zalicza się przewóz żywych zwierząt.

Czytaj dalejMiędzynarodowy przewóz żywych zwierząt

Spedycja lotnicza- czym jest i co warto o niej wiedzieć?

W dobie nieustannie rozwijającej się gospodarki i postępującej globalizacji, coraz więcej przedsiębiorstw dąży do rozwinięcia swojej działalności, aby móc realizować założenia swojej firmy poza granicami ojczystego kraju. Przykładem takich działań jest spedycja międzynarodowa. Obecnie rośnie liczba przedsiębiorców, którzy chcą wysyłać swoje towary w różne strony świata, aby budować oraz poszerzać sieć kontaktów biznesowych i   współpracować … Czytaj dalej Spedycja lotnicza- czym jest i co warto o niej wiedzieć?

Transport towarów z Chin do Polski – najważniejsze informacje

Od kilku lat w Polsce zaobserwować można trend, polegający na coraz to większej skali importu przeróżnych towarów z dalekich Chin. Nic dziwnego – produkcja dóbr w Państwie Środka jest wyjątkowo tania, a co za tym idzie, produkty te są o wiele tańsze, niż te pochodzące z Europy. Dawno minęły czasy, kiedy to dla wielu osób … Czytaj dalej Transport towarów z Chin do Polski – najważniejsze informacje

Czym jest spedycja a czym transport międzynarodowy?

Część osób zamiennie używa pojęć spedycja oraz transport międzynarodowy dla określenia tej samej czynności – przewozu towarów z jednego punktu do drugiego. Jak się okazuje, obie te nazwy łączy, co prawda wspólny mianownik, jakim jest logistyka, to jednak ich znaczenie jest zgoła odmienne. Jak zatem prawidłowo powinno się definiować spedycję oraz transport międzynarodowy? Logistyka Zacznijmy … Czytaj dalej Czym jest spedycja a czym transport międzynarodowy?